magas nyomású konzerváló edény
Canner, avagy a magas nyomású konzerváló edény
in ,

Kinek való az otthoni konzervkészítés

Konzerváljunk húst és készételt is a zöldségek, gyümölcsök mellett!

  • Nem ízlik a házhoz rendelt menza kaja, de nincs lehetőséged mindennap főzni?
  • Ételallergiában szenvedsz?
  • Otthon vagy a gyermekeddel, de nem tudsz vele igazán kimozdulni, mert az egész délelőtt elmegy a főzéssel?
  • Szeretnél a munkahelyeden is „házi kosztot” enni, de mire este hazaérsz hulla fáradt vagy?
  • Egyetemre ment a gyermeked és szeretnéd, ha nem gyorséttermi kajákon élne évekig?
  • Segítenél idős szüleidnek, akik már nem tudnak főzni maguknak, de nem tudsz minden nap elmenni hozzájuk?
  • Nyaralni mentek és szeretnétek ott is házi kosztot enni, de nem akarsz egész nap az apartman konyhájában robotolni?

Száz és száz élethelyzet és mindre megoldás, ha konzervet készítesz a saját főztödből. Megmutatom, hogyan csináld úgy, hogy finom is legyen, egészséges is és a legfontosabb, hogy biztonságos.

Ha megtanulod a házi konzervkészítést, bánni fogod, hogy eddig mit sem tudtál róla!

Nemcsak, hogy egészségesebb ételeket fogyaszthatsz, mintha házhoz szállítással rendelnél valamit, de rengeteget spórolhatsz is. Ráadásul nem csak pénzt, hanem időt is, energiát is.

Lássuk csak, mire gondoltam!

Ha van kerted és termelsz zöldséget, gyümölcsöt, gondolom eddig is megőrizted őket valamilyen formában, befőzted, lekvárt készítettél, lefagyasztottad, esetleg aszaltad őket.
Ha állatot is tartottál, akkor a tartósítási módok eléggé lecsökkentek. Vagy feldolgoztad (hurka, kolbász, sonka, stb.) vagy lefagyasztottad a húst.
Ha nem tartasz állatokat és nincs kerted, akkor is nagyon hasznosnak fogod találni, az itt tanultakat. Bátran bevásárolhatsz egyszerre nagyobb mennyiségű élelmiszert, ha jó áron hozzá tudsz jutni és nem kell azon gondolkoznod, hogy mennyi hely van még a fagyasztódban.

A fagyasztás nagyon sok energiát fogyaszt és bármikor fennáll a veszélye, hogy egy áramszünet alkalmával leolvad a fagyasztónk és tönkremegy a rengeteg étel. Ráadásul nem is mindenkinek van módja egy fagyasztóláda elhelyezésére.

Ha konzervet készítesz a húsból, félkész vagy kész ételeidből, azok hosszú ideig minden energiabefektetéssel elállnak akár szoba hőmérsékleten is. Nincs szükség fagyasztóra, nyugodtan viheted őket a nyaralásodra is és az áramszünet miatt sem kell aggódnod.

De ami ennél még nagyszerűbb, az az, hogy egy idő és energiabefektetéssel akár 10-20 étkezésre való ételt is elkészíthetsz. Egyszerre nagyobb adagot főzöl, üvegbe teszed majd a kamra polcra és amikor szükséged van rá, csak leveszed, átmelegíted és már fogyaszthatod is. Nincs idő, pénz pazarlás, lakásbüdösítés és bármikor toppan be egy váratlan vendég, mindig van mivel megkínálni.

  • mi a különbség a dunsztolás és a sterilizálás között.
  • mire jó a befőző automata és mire használjuk a házi konzervgyárat.
  • hogyan készíthetsz biztonságos konzerveket.
  • milyen eszközökre lesz szükséged a konzervkészítés során.
  • honnan tudod eldönteni, hogy egy konzerv recept biztonságos-e vagy sem.

 

Célom, hogy olyan kipróbált, biztonságos recepteket osszak meg, amelyekkel biztosan nem robbantod fel a konyhát, nem mérgezed meg a családod.
Igyekszem a befőzéssel, otthoni konzervkészítéssel kapcsolatos minden kérdésre megadni a választ. Fordulj hozzám bizalommal.

Kredits Kriszta

Hozzászólások

Vélemény, hozzászólás?

    • Kedves Péter!
      Örülök, hogy hasznos információkat talált az oldalon. 🙂 Igyekszem hamarosan új receptekkel is bővíteni az oldalt. Szerencsére sok van még a tarsolyban.

      A „házi konzervgyárost” e-bay-en, amazonon lehet megrendelni „Pressure Canner” néven. Mivel az USA-ból jön, sajnos nem olcsó, főleg a szállítási díj miatt.

      Kriszta

Tetszett a recept?

360 Pontok
Upvote Downvote